Monday, February 13, 2017

Pokemon Go aruanne

Level 25.
Püütud 119, nähtud 141 elukat.
(Ja mitmed on aretuse teel kohevarsti tulemas.)
Tähetolmu: 200+ k
Kuldmedaleid: 9

See ei ole aus, kui palju on Pokestoppe päris Euroopas. Istud Bonni Münsterplatzil Beethoveni ausamba taga ja lihtsalt klikid, järjest. Ümberingi kihab poke-elu. Tallinna kesklinn on sellega võrreldes pommiauk.
Mängimine Tallinnas vs "mujal" on täiesti erinev. Tihedates linnades sa valid pokemone - püüad vaid kõige kergemaid või siis neid, mille candy't on parajasti vaja. Ja longid, sest kogu aeg on tegevust. Tallinnas võtad maha kõik, keda näed. Ja nahk on seljas täiesti märg ka külmal talvel.

See, et PG töötab vaid lahtiselt käes, on sigadus. Kas selle tegijad teavad, mis on -10 kraadiga kõndida? Mul pole nutikindaid, nii et klikkiv käsi peab kogu aeg lahti olema. Kas Niantic maksab mu nohu-ravi kinni? Kahtlen! Sitt UX, ma ütlen!

Ma pole ikka aru saanud, kas rattaga PG töötab või ei. Mingit tolku rattast ei ole. Tallinnas on kõige kiirem PG XP saamise viis ümber Raekoja ringe; ratas vaid segab. Hõredamas keskkonnas oleks ratas vist abiks küll.

PG rakendus crashib lakkamatult. Vahepeal hangus ta millal tahes, nüüd on nats stabiilsem.
Viimased bugid:
- kui võtled gym'is ja keegi teine võtab gym'i vahepeal üle, crash.
- mõnikord ei näe gym'is enda pokemoni.
- kohtasin Pinsirit, kel oli ??? CP.
Eile hangus PG keset õnnepalli kasutamist :(

Raha. Kärsitu inimese loomulik soov on oma PG-arengut kiirendada. Selleks on kõige efektiivsem viis kasutada "tuviveskit" ja õnnemuna korraga. See tundub ühekorraga vale ja okei. Pigem vist ikka okei. Nianticu käive on üle miljardi raha - kui teised maksavad, siis miks mina ei peaks?

Harudlased elukad. Mul pole Snorlaxit ega neid teisi. Snorlax korra paistis, aga siis oli sotsiaalselt sobimatu seda püüdma minna. Aga rongist olen ma küll uue pokemoni pärast maha hüpanud. Jätsin muud toimetused ja läksin kolli püüdma. See on normaalne, eks?
See-eest on mul Hitmonchan ja Hitmonlee, ja Smoochum ja Pichu.

Äpid. PG jaoks on miljon abirakendust. Alates Pidgey Grind kalkulaatorist kuni mobla-simulaatorini, mis "mängitab" pokemone sinu eest (feigib GPS koordinaate jne). Ma ei kasuta neist ühtegi. Kas peaks?

Lisaks on netis keerukad arvutused, mitu % annab curve ball su viskele juurde jne ja mis pokemoniga peab gym-ides kaklema jne. Ma ei kasuta sellest teooriast ka midagi.

Kõige rohkem meenutab PG lakkamatut 3-D rogain. 3D, sest aeg loeb ka. Sa lippad linnas ringi ja leiutad pidevalt marsuuti, mis viib sind kõige lühemat teed pidi kõige rohkemate pokestoppideni - see on ju puhas rogain!

Orienteerumine on mulle andnud harjumuse teha kahte asja korraga: vahtida kaarti ja liikuda. Nii et ma olen nina- ja kättpidi telefonis JA kiirkõnnin korraga. Vastu posti pole seni jooksnud...

1 comment:

Morgie said...

Põhimõtteliselt on olemas pokemon go pluss, mis peaks selle probleemi mõnevõrra ära lahendama - ei tea, ei ole ise proovinud.
Aga on sigadus jah. Mina kasutan nõksu, et keeran ekraani heleduse olematuks ja samas ekraani kustumineku aja näiteks poole tunni peale. Akuröövel, aga jalutada ikka saab.
Tegelikult on pokemon go-l olemas ka ekraanisäästurežiim- tagurpidi keeratuna läheb ekraan täitsa tumedaks - ent see jällegi iga mudeli peal ei tööta, ei saagi aru, miks.
Nutikindaid kasutan ma ka. Puutepliiats päris iga ekraaniga -10 kraadi juures ei tööta.