Saturday, January 3, 2015

Reisi ja veebi teenuseid

Yelp
Tundub nagu mõistlik leht, aga kasutama hakates selguvad lollused. FB-ga nagu saaks sisse logida, aga päriselt ikka ei saa kah. Ja ma ei saa talle öelda, et olen Eestist. Yelp!! Ärka! On 2015 ja internett on jõudnud isegi siia ilmanurka. Isegi kui te ei viitsi Eesti äridega tegemist teha (saame aru), siis "olen pärit" riikide nimekirja rea lisamine ei tohiks küll üle jõu käia!

AirBNB
Kõige arukam veebiteenus, mida ma ÜLDSE olen kohanud.
Igal hetkel on ta must sammu võrra ees ja pakub variante, mida edasi teha.
Otsing on imeline, ebaleva reisija kõhklused on kenasti veebis ära realiseeritud ("äkki ööbiks sealkandis? aga seal? või seal? küsiks selle korteri kohta pakkumist? aga kuidas neile nüüd viisakalt ära öelda...?") ja kõik töötab. Super!

TripAdvisor 
Nuhtlus. Tüütu nuhtlus. Tegin konto, logisin sisse ja vaatasin veidi ringi. Pärast seda hakkas TA mind spämmima teemal "kuule, kas sa käisid hiljuti seal-ja-seal? ehk kirjutaksid selle kohta kohta arvustuse?" Ja foorum (mis on ainus, mis mind seal huvitav) on raskesti leitav; kõik on tavalist makstud reklaami täis.

Google StreetView
Meie kodu oli Alfamas, kus iga päris-tänava kohta on kaks treppi või autole liiga ktsas põiktänav. Tulemusena annab GSV rajoonist küll mingi ülevaate, aga sellega päriselt ringi vaadata ei saa: igal pool on nähtamatu sein ees.
Ja GSV on nüüdseks vana. Püüdsin leida jäätisekohvikut, kus eile käisime. Ei leidnud - tänavapilt on aastast 2009, kohvik on ilmselt noorem.

TAPair kodukas
Kõige viisakamalt toimiv "seat selection", mida iial nähtud.

Google Maps
Korraga nii õnn kui nuhtlus.
Issand, mismoodi ma otsisin Lissaboni katedraali lähedalt toidupoodi, mille GM sinna paigutas! Nüüd näen, kuidas Amorino jäätisekohvik on kaardil kolm kvartalit oma päris asukohast (Rua Garrett 49) eemal.

No comments: