Friday, March 17, 2017

Pokemon Go

Ma olen hingelt mängur. Olgu arvuti- või lauamäng - ma võtan neid tõsiselt ja kui mängin, siis mängin. Nüüd olen PG küüsis ja samuti... põhjalikult.


Lev 30.
Pokemone püütud: 193
Pokemone nähtud: 218
Kõnnitud: 400+ km
Kuldmedaleid: 14

Mäng ise.
On täiesti geniaalne. 
UI on väga väga hästi läbi mõeldud, kaardiga töötamine mugav-sujuv. Ja väga lihtne.
Elukad kenasti disainitud, animatsioonid väga peened.
Mängu elemendid - XP grinding, ringi lippamine, pokemonide arendamine ja gym'ides kaklemine - on kenasti tasakaalus.
Tüütud on vaid bugid. Mäng crashib vüi hangub - põhiliselt käivitamisel. Läheb käima, aga jääb üleni lilla (päeval) või tumesinise (öösel) ekraaniga seisma. Ka keset gym-fighti võid sa saada teate "error" ilma mingi selgituseta. Ja siis uuesti ja uuesti. Kõige tüütumad on hetked, kus mäng nagu töötaks, aga sisendit ei võta (ekraanil toimub mingi tegevus, aga näpuvajutustele ei reageeri).


Gen-1 euro-dexis on mul puudu 14 pokemoni: Venusaur, Charizard, Arcanine, Machamp, Dodrio, Grimer, Marowak, Gyardos, Lapras, Omastar, Kabutops, Snorlax, Dragonair, Dragonite. Neist mitme jaoks on mul vajalik candy olemas ja ma ootan vaid "amazing algmaterjali".
Samas Snorlax tundub lootusetu. Pärast gen-2 tulekut ei ole ei mina, ei lapsed teda kordagi isegi näinud.

Gen-2 tuli minu jaoks umbes kuu aega liiga vara. Ma olin gen-1 dexiga kenasti järje peale. Aga nüüd on kogu Tallinn vaid siile täis ja gen-1 huvitavad elukad on pildilt suuresti kadunud. ("Huvitavad" = "need, keda või kelle candy mul vaja on".)


Mõnikord on pilt aga vastupidine.
Kadriorg on viimasel ajal Geodudesid paksult täis. Eile kammisin pargi harva-käidava osa läbi (merepoolse, kus pole pokestoppe ega asju) ja sain vist kümme geoduudi ühe korraga.

XP kogumine läheb mul kärmelt. Lev 29 => 30 on 350k ja see tuli vist viie päevaga. Aga 30+ lähevad vahed väga suureks. Gen-2 lisas pokemonide püüdmisele preemiad, see aitab. Lisaks grinding. 12-candy-evolve elukad püüan üldiselt banaanimarjaga ja nii saan iga kahe püütud tuvi peale 1000 xp lisaks.

Gym'idega on seis nutusem. Mul pole kõrge CP-ga pokemone ja ma ei oska neid saada ka. Max on 2600cp Vaporeon, lisaks kaks 2500cp Golemit. Ja kesklinna gym'id on kõik sinised. Lasnamäe ja Mustamäe omad on punased, aga no sinna me ei satu eriti. Mul pole hullu, ma liigun palju ja igal pool, aga Iidal on raske.

Ilm segab. Kogu aeg on kas miinuskraadid või vihm või lörts. Varem oli linn lisaks jääs - mõnel päeval tundsin, et kõndimise boonus (munadele jne) peaks olema kahe- või kolmekordne, sest no nii raske oli tänaval käia, libe ja lörts korraga. Mu telefon märjalt ei tööta, ei kuula sõna. Osta või vihmavari!
Aga nüüd läheb kevadeks. Mis tunne on mängida, kui on pluss ja EI SAJA? Varsti saame teada!

Mu telefon on jobu. Akud ei pea ÜLDSE vastu. Ausalt ka: mul on kaks akut ja ühega saab mängida 40-45 minutit. Kui ma laen mõlemad kodus täis, võtan kaasa ja linnas vahetan, saan mängida järjest kõige rohkem 1:25..1:30. SEE IMEB. Iida telefon peab ühe akuga vastu kolm-neli tundi!!!

Ratas on aga abiks. Rattaga sõites mängimine pole XP mõttes efektiivne, kõndimine on kiirem. Teiseks ei lähe sõidetud maa "munade" mõttes arvesse (sest kiirus liiga suur). Ma olen küll õppinud ühe käega mängima: sõidan, ratast juhin ja pidurdan parema käega, pilk on telefonis ja vasakuga hoian telefoni / mängin. (See on ohtlik, ma tean, varem või hiljem ma kukun ja saan surma / väga haiget.) Aga no miinuskraadid, paljakäsi rattaga sõit ja telefon ka veel käes - ei ole mugav.

Ratas on aga abiks, kui on vaja mõni konkreetne elukas kinni püüda. Vaatad kodust, et Luigetiigi ääres on uued magicarbid, käid sõidad ja tood koju.

=== === === === === === === ===

Igatahes.
Mulle meeldib.

Nii et kui näete keset ööd pimedas Kadriorus pargis kedagi ringi tormamas, telefon käes - siis see olen ilmselt mina :)

1 comment:

Anonymous said...

https://www.youtube.com/watch?v=MLdWbwQJWI0