Sunday, June 25, 2017

Trahv ja avarii

Sain trahvi. 
Üldiselt hoian ma maanteel püsikiirushoidjat +4 kmh peal, aga seekord mitte.
Kiirustasin Iida kontserdile ja...
Enda lollus ja ülbus: oli selge, et reede õhtul on politsei Narva maanteel väljas.

Ma püüdsin paar päeva enne intsidenti meenutada, millal ma viimati trahvi sain. Ei tulnud meelde. Igatahes mitte viimase aasta jooksul. Seepärast märgime nüüd kuupäeva üles: 13. juuni.

Edaspidi sõidan siis korrektselt. See on keeruline. Mitte et ma tahaks hullult kihutada. Aga Tallinn on täis kohti, kus liiklusvoog ületab süstemaatiliselt kiirust 20-30 kmh. Korrektne liikleja on kõigil jalus. Lahendus on vist vähem autoga sõita?

Ja:
Mulle VÄGA meeldis politsei patrulli käitumine. Mind noomiti, veenvalt, siiralt. Räägiti viimati samal lõigul toimunud õnnetustest. (Seal on lauged künkad, mis mõjuvad möödasõitudele fataalselt.) Ma tulin patrulli autost, kõrvad ikka väga longus. Tõsi, trahv tehti tänu puhtale registrile ja longus kõrvadele minimaalne võimalik.

Eesti politseile käitumis eest viis pluss.

Jaanilt tagasi tulles sõideti meile Tartu-Peterburi ristis tagant sisse.
Sõitsin viadukti alt ära ja keerasin paremale, Lasnamäele.
Jäin jalakäijate raja ees seisma - üldse mitte järsult; ma veel viipasin seisvale inimesele, et olge lahke, minge üle.
Ja siis tuli tagant müks.
Meie autol on kaks kriimu. (Muidugi võib olla sisemisi vigastusi, need vaadatakse nädala sees üle.)
Sissesõitunud VW Passati esiosa oli aga põhjalikult sees. Stange, esiosa plekk ja plastik kõik puru.

3 comments:

Anonymous said...

Keegi ei saanud haiget. Aga sa sõidad üldiselt päris kiiresti, sõitsid isegi kaelalahasega.

Siis on ka sinu auto tagumine osa päris puru ja sealt tuleb auto vanust arvestades 1000 arve. Mul on kogemusi, kuidas näiliselt on minu auto esiosa korras, praktikas on hulk kinnitusi puudu ja ripplahenduses.
Sama lugu, kui sõitsin tagant sisse, minul polnud näiliselt midagi viga. Temal tuli objektiivne arve 400, seda vanal autol (põrkeraud sisemiselt täiesti puruks, kinnitused jne).
Las esindus kakleb kindlustusega. Minu toyoota eelmine omanik ei kakelnud kindlustusega ja väga palju probleeme jäeti lahendamata, palju asju on logud. Näiteks isegi vesi läheb ühe tagumise tule sisse, kuigi näiliselt ei ole mingit põhjust (kunagi on saanud ka taha ühe lopsu).

Kaur Virunurm said...

Mhmh. Nagu öeld, läheb auto homme läbivaatusse.

Anonymous said...

Ma sain trahvi krooniaja, inimene läheb lohakaks ja julgeks, siis profülaktikaks ikka mõni lax lihtsalt kainestuseks kulub ära :)