Wednesday, June 10, 2015

Tartu "tarkade sportlaste" Xdream

Mudamülka - Andres Lauri mina.
Rajal 6:30.
Protokollis 5:26.
Koht 62 / 142.
Trahve seekord ei saanud. 
Tulemused - http://www.xdream.ee/tul/15_ii_tartu/web/results.htm
Kaart - http://sportrec.eu/ui/#1ambkc8

Eelmisel õhtul selgus, et M on Soome lahel merehädas. L leidis asemele oma väikevenna. Mina ajasin keset ööd Tallinna pealt rattaid ja kompasse kokku.

Tartusse jõudsin vähe maganuna, aga väga võistlus-meeleolus. Vastärgand või alles ärkavate vendade uimane olek tundus täiega kohatu. 100m lõigul autoparklast ratta-alasse suutsid nad kaks korda ära eksida, hämming! Starti siiski jõudsime.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Pärast stardi-sörki Anne jalakäijate silla juurde tuli üle lugeda mõned garaažiuksed. Sebisin endale (kui kõige aeglasemale) lihtsa jupi ja olin KP2s 10!!! minutit enne teisi! Püüdsin oodates kaarti ette lugeda, aga mitte just õnnestunult... nagu varsti välja tuli. Mis põhiline - ma ei märgand, et rattaralli legendis on ka KP mummud peal.

Valik-jooksu-O Jaamamõisas tegime kärmelt ära. Haarasime rattad ja jõudsime Raadile.

Ratta-jorus kaotasin aga end kaardilt. S.t. ei jõudnud järge pidada, kus oleme ja kuhu läheme. Kiirustamine karistas kohe ära: KP9st väljusime vale teed pidi valesse kohta, 4 minutit viga täiesti tühjas kohas.

KP10 risus läks Andresel rehv. Muidugi polnud meil varu kaasas. Paanika, peataolek, telefonikõned sinna-tänna. Õnneks!! leidus lahke konkurent, kes meile oma rehvi ja pumba andis. Vennad E-d tegid kiirema rehvivahetuse kui ma elus näinud olen. Uhh! - seekord läks õnneks!

Igatahes olime nüüd kusagil sabaotsas. Meestetiimide asemel sibasid meie ümber lapsed ja nõrgad. Rattasõit oli rohkem rahuliku veeremise kui spordi moodi. Oleme ausad - Xdreami daamide saledad kehad ning mudased liibuvad kostüümid on väga kenad vaadata. Aga no mitte selleks ei tulnud me siia! (vist.)

Rattaralli oli siis targale sportlasele mõeldud etapp. Rajameister oli maastikule joonistanud kauneid, kuid tulemuse mõttes täiesti kasutuid rõngaid. Legendis olid need kenasti punasega ära märgitud ja nupukad tiimid jätsid need vahele. Aga no me ei saa ju nii! Kui võistelda, siis kogu raha ees! Kõik nurgad tuleb läbi käia ja kõik krutskid ära teha! Esimene rõngas - 8 min. Teine - 10. Ligi 20 min tühisõitu!!! Õnneks varastati KP13 jaam ära ja kogu see jama tühistati ja sellevõrra on veidi vähem häbi.

Veel ratast. Mulle sai selgeks, KUI saamatu ma maastikurattas olen. Tee peal sõidan ma, noh, piisavalt hästi. Maastikul jään aga maha. Lisaks kukun. Väänasin võpsikusse lennates esikäikari lingi valesse asendisse. Raudteetammil kaotasin tasakaalu ja sõitsin peaga vastu puud. Kiivris on korralik mõlk. Ilma kiivrita olnuks kiirabi + katkestamine. Niisama kukkusin veel korda mitu. Häbi :(

KP16 "pime maja" punktis jõudsime põhigrupile järele. Jaamas oli pikk saba! Ka ratta-KP-des käis äge sagimine. Jee, oleme taas konkurentsis! Aga siis...

KP21 oli geomeetria lisaülesanne. Punkti asukoht nõudis a) veidi arvutamist või b) õige loha jälgimist. Aga meie!!! Sumasime 17 minutit mädasoos ja lepavõsas. Asimuudiga noh! Nagu orienteerujad noh! KP21st möödusime 50 meetri kauguselt. Siis jõudsime metsast välja, läksime tagasi KP20 ja võtsime loha abil 2 minutiga ka KP21. Kui me oleks ka VEERAND TUNNIKS puhkama istunud ja põhikooli matemaatikat meenutanud - või punktist väljuvaid konkurente trianguleerinud - oleks ajaliselt võitnud JA välja puhanud. ******!!!!

Jooksu-etapp enne kanuud läks hästi ja kiiresti. Jäme tamm keset kuusemetsa ftw!

Kanuuetapp Amme jõel oli mõnus. Sai paati üle kivide ja puu tõsta, konkurentidega puselda, otse meie nina all läks üks paat kaunilt ümber - keeras end voolus risti ja jões nad olidki.

Veel ratast, kõvas külgtuules, väikeste võsa-jooksu sutsudega.
Laeva peldiku KP.
Lühike jooks kaarsillani.
Nooremad & kergemad mehed ronisid ja ujusid.
Ja finiš.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Et siis:
- kõik mõtlemist nõudnud ja optimeerimist võimaldand kohad magasime maha.
- joosta see-eest jaksame!!! Puhta jooksu arvestuses oleksime 20. kohal.
- kanuus saime 72. koha. wtf! Tavaliselt oleme me kanuuetapil üsna ees.
- meie kõige piinlikum etapp - rattaralli - võeti õnneks protokollist maha.
- maastikuratta trenni tuleb teha!
- mind hakkab segama nõrk nägemine. Kodus leidsin kaardilt igasugu detaile, mida rajal lihtsalt ei NÄINUD. Vanadus segab ka muus mõttes - kõik noored naised tunduvad kenad, aga väga ühesugused :)

Etapp tervikuna meeldis väga. Ratast oli palju, aga mulle see sobib, ehkki me jookseme kiiremini kui sõidame. Lisaülesanded - head. Kanuu - hea. Maastik - nägi taas Tartu nurgataguseid. Hajutust oleks võind rohkem olla ja rattas teevalikuid pmst polnudki ja, aga no tühja. Mõtlemise nõudmine oli aga ülikoolilinnale väga kohane - siin peavadki võitma targad, mitte tugevad.

Xdream on endiselt-jätkuvalt hea, tulge aga kohale!

No comments: